Krusta kari Latvijas teritorijā

Krusta kari Latvijas teritorijā
1.Aizpildi tabulu!

Bīskaps

Darbības laiks Latvijas

Kā rīkojās, lai ieviestu

 

teritorijā

kristīgo ticību?

Bīskaps Meinards

1186.-1196. Ikšķiles (Līvzemes) bīskapija

Ticības sludināšanai prasīja līvu aristokrāru atļauju, ko arī saņēma. Piedāvāja celt mūra pilis apmaiņā pret ticības pieņemšanu. Izmantoja politisku varu. Militārs spiediens netika izmantots.

 
 
 

Bīskaps Bertolds

1196.-1198. Ikšķiles bīskapija

Sākotnēji piedāvāja vienoties miera ceļā – piedāvāja pāvesta grēku atlaides, tomēr lībiešu nevēlēsanās pieņemt ticību noveda pie militāra konflikta, kura laikā bīskaps gāja bojā

 
 
 

Bīskaps Alberts

1199. -1214. Ikšķiles (Līvzemes) bīskapija

Veicināja naidu starp baltiem, igauņiem un lībiešiem, kas novājināja to spēkus. Dibināja vietējo - Zobenbrāļu- ordeni, lai apkarotu pretestību. Ticību ieviesa pakļaujot iedz. ar militāra spēka palīdzību.

 
 
 

2.Kādi svarīgi notikumi risinājās Latvijas teritorijā ša...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.