LATVIEŠU VALODĀ 2. kurss

LATVIEŠU VALODĀ 2. kurss
(Deklinējamie vārdi, nomeni)

Izraksti no teksta tabulā deklinējamos vārdus un analizē to gramatiskās kategorijas! Ar cipariem rakstītie skaitļi jāraksta ar vārdiem. Tabula ir atbilstoši vārdu daudzumam jāpalielina. ( 23 p.)

Šis romāns ir izsaucis pretrunīgas un atšķirīgas emocijas, nekad nezaudējot savu aktualitāti. 1913. gadā mākslinieka Eduarda Brencēna darinātās romāna ilustrācijas veicinājušas daudzu romāna tēlu popularitāti. Piemēram, Ķencis mūsdienās redzams uz Piebalgas alus etiķetēm un tiek apspēlēts novada svētkos un gadatirgos. Romāns „Mērnieku laiki” daudzkārt iestudēts uz Latvijas teātru skatuvēm, par tradīciju kļuvušas brīvdabas izrādes Vecpiebalgā. Romāns no jauna publicēts vairāk kā divdesmit reižu, pēc romāna motīviem 1968. gadā uzņemta mākslas filma Voldemāra Pūces režijā.

Vārds

Vārdšķira

Dzimte

Skaitlis

Locī­jums

Galotne

Pakāpe

romāns*

Lietvārds

Vīr.

Vsk.

N.

-

-

Šis

Vietniekvārds

Vīr.

Vsk.

N.

-

...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.