Latvija 1920.-1940.g. Satversme un demokrātija. Autoritārisms.

Pārbaudes darbs 12. klasei.
Latvija 1920.-1940.g. Satversme un demokrātija. Autoritārisms.
Kopā 45 punkti
1. Ar ko ievērojami šie datumi Latvijas vesturē? 7 punkti
1920.g. 1.maijs - uz pirmo sēdi sanāk Latvijas Satversmes sapulce, kurā par Satversmes Sapulces prezidentu ar 83 balsīm tika ievēlēts Jānis Čakste.
1920.g. 11.augusts - Rīgā tiek parakstīts Latvijas—Padomju Krievijas miera līgums, ar kuru Krievija uz mūžīgiem laikiem atsakās no tiesībām uz Latvijas teritoriju, ieskaitot Abreni. Robeža tika nosprausta pēc etnogrāfijas principa.
1921.g. 26.janvāris - Sabiedroto Augstākā padome vienbalsīgi atzīst Latviju un Igauniju de iure.
1922.g. 15.februāris - Latvijas Republikas Satversmes sapulce pieņem Latvijas Republikas Satversmes pirmo daļu. Par Satversmi nobalsoja visi klātesošie deputāti, izņemot piecus Latgales Kristīgo zemnieku partijas deputātus, kuri atturējās.
1922.g. 7.novembris - plkst. 12:00 dienā spēkā stājās Latvijas Republikas Satversme. Uz savu pirmo sēdi sanāca 1. Saei...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.