Latvijā netradicionālas kultūras un reliģijas pārstāvju aprūpe

Latvijā netradicionālas kultūras un reliģijas pārstāvju aprūpe
Pateicoties Latvijas krāšņajai vēsturei, par Latvijas iedzīvotājiem sevi sauc cilvēki ar dažādām izcelsmēm, reliģijām un kultūrām. 2015. gada pētījumā 55% aptaujāto sevi atzina par kristiešiem, 44% sevi uzskatīja par ateistiem, 0.1% - musulmaņiem, un mazāk kā 0.1% - par hinduistiem. [1] 2018. gadā tika apzināts, ka Latvijā ir 62% latviešu, 25% krievu, un nelielā īpatsvarā baltkrievi, ukraiņi, poļi, un citu tautību pārstāvji. [2] Vēl jāpiebilst, ka mūsdienās ir ārkārtīgi plaši attīstīts tūrisms, cilvēki ceļo darba, studiju, kā arī izklaides meklējumos, tāpēc Latvijā iespējams satikt cilvēkus no visas pasaules. Šajā referātā tiks apskatīti biežākie kultūras un reliģijas aspekti, kas maina pacientu aprūpi.
Bieži medicīnā var nākties saskarties ar Jehovas lieciniekiem (JL). Kā zināms, JL nedrīkst pārliec asinis. Bet vai tas ir tik vienkārši? Kā izrādās, aizliegts ir pārliet kopēju asins produktu, plazmu, eritrocītus, leikocītus...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.