LATVIJAS BRĪVVALSTS PERIODS 1918-1940

Latvijas brīvvalsts periods 1918-1940
1.Valdības 1919.gadā.
1919.g. pirmajā pusē Latvijā vienlaicīgi bija trīs varas: Latvijas Republikas valdība (K.Ulmanis), Latvijas Padomju valdība (P.Stučka) un provāciskā A. Niedras valdība.
1.)Latvijas Pagaidu valdība (1918.g. 18.nov. – 1920.g. 1.maijam)
-Latvijas Tautas padomes izveidota proklamētās Latvijas Republikas pagaidu valdība, kurai bija pilnvaras vadīt valsti līdz pirmajām demokrātiskām parlamenta vēlēšanām

Rīgā 1918. gada 17. novembrī Demokrātiskā bloka sēdē tika nodibināta Tautas padome(TP)-latviešu pagaidu parlaments, kuram jāproklamē Latvijas neatkarību. Par Tautas Padomes priekšsēdētāju ievēlēja J. Čaksti, par priekšsēdētāja biedriem –Marģeru Skujenieku un Gustavu Zemgalu.TP pasludināja, ka līdz Satversmes sapulces sasaukšanai suverēnā vara Latvijā pieder TP, kas iecels Pagaidu valdību. Par Pagaidu valdības Ministru prezidentu šajā sapulcē tika ievēlēts Kārlis Ulmanis.

1918. gada 18. novembrī Rīgas pilsēta teātra telpās (tagad N...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.