Latvijas izvēles iespējas II pasaules kara priekšvakarā

Latvijas izvēles iespējas II pasaules kara priekšvakarā
Drīz pēc Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas un Polijas sadalīšanas starp Vāciju un PSRS 1939. gadā septembrī Latvija bija spiesta parakstīt līgumu ar PSRS par militāro bāzu izvietošanu tās teritorijā. Kādas izvēles iespējas bija Latvijai?
1940. gada 16. jūnijā PSRS kategoriski pieprasīja valdības maiņu Latvijā un tūlītēju atļauju Sarkanās armijas klātbūtnei Latvijā. Nākamajā dienā PSRS okupēja Latviju, padomju tanki ieradās Rīgā un konfiscēja stratēģiskos objektus. 20. jūnijā jaunu valdību veidoja okupācijas spēku izvēlētie ministri.
Cerot, ka Latvijai vismaz daļēji būs atļauts saglabāt republikas suverenitāti, Kārlis Ulmanis, kurš bija prezidents un premjerministrs, piekrita padomju prasībām. Viņa rīcība 1939. un 1940. gadā tiek vērtēta divdomīgi. No vienas puses, pretestība pret valdošajiem Sarkanās armijas spēkiem un Latvijas teritorijā jau esošajām militārajām bāzēm būtu bijusi neiespējama un būtu izraisījusi lielus iedzī...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.