Latvijas un Francijas Kasācijas iestādes salīdzināšana valstu tiesu sistēmā

Šā darba ietvaros tiks salīdzinātas Latvijas un Francjas tiesu sistēmas, liekot uzsvaru uz Kasācijas iestādi un tās lomas/darbības atšķirībām starp iepriekš pieminētām valstīm. Kasācija paredz krimināllietās taisītu tiesas spriedumu un pieņemtu lēmumu divkāršu pārbaudi, kas kalpo par garantiju tiesību un brīvību nodrošināšanu kriminālprocesā, kā arī veicina efektīvāku personas tiesību aizsardzību.
Kasācijas tiesa ir Francijas Republikas agustākās tiesas iestāde, kas izskata sūdzības par apelācijas tiesu lēmumiem. Būtībā Francijas Kasācijas tiesas kompetence ir pielīdzināma Latvijas Augstākās tiesas kompetencei. Francijas Kasācijas tiesa tika izveidoja 1790. gadā. Kopš tā laika tā darbojas kā „starpposms” starp likumu un tā piemērošanu praksē. Par svarīgāko kasācijas mērķi Francijā tiek uzskatīta likuma aizsardzība no „nepamatotiem tulkojumiem” un citiem „apdraudējumiem”. Latvijas Augstākās tiesas mērķis ir demokrātiskās tiesiskās sistēmas stiprināšana un taisnīgas tiesas nodrošināšana....

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.