Li-ion akumulatoru kontrolieri

Saturs
Ievads 3
1 Li-ion akumulators 4
1.1 Novecošana 5
1.2 Atmiņas effekts 5
2 Kontrolieri 7
2.1 Kontroliera uzbūve 8
2.2 Aizsārdzība pret pārlādēšanu 10
2.3 Aizsārdzība pret pārizlādēšanu 10
Secinājumi 13
Literatūras saraksts 14

Ievads

Tā kā elektrību ne vienmēr var ražot laikā un vietā, kur tā vajadzīga, tika izstrādāta bateriju ražošana, lai nodrošinātu viegli transportējamu elektriskās enerģijas avotu. Lai arī eksistē daudzu veidu baterijas, to darbība pamatojas uz ķīmiskās enerģijas pārvēršanu elektriskajā enerģijā, kad tas ir nepieciešams. Baterijas nodrošina ar enerģiju visdažādākās ierīces un iekārtas, to skaitā ne vien rokas pulksteņus un mobilos telefonus, bet arī kosmiskajos aparātos.
Izšķir divu veidu baterijas – baterijas un akumulatorus. Stingri ņemot, tikai akumulatori ir uzlādējamas ierīces, bet baterijas paredzētas vienreizējai lietošanai.
Pirmie mēģinājumi radīt Li-ion bateriju notika 1912.gadā, bet tikai 1970.gada parādījās pirmie komerciālie piedāvājumi. Lielu ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.