Liberālisms, sociālisma un konservatīvisma politiskās idejas F994 (Gatavs darbs pielikumā)

Politiskās idejas un uzskati liberālismā

Liberālisms ir radies 17. – 18. gadsimtā kā prasība pārveidot novecojušās feodālās attiecības, valsts institūtus un uzskatus, kas traucēja cilvēku spēju attīstību un sabiedrības progresu. Liberālisma idejas sāka veidoties viduslaiku pilsētnieku vidū. Garīdznieki lepojās ar zināšanām par Dieva vārdu, bruņinieki – ar panākumiem karos, savukārt pilsētnieku lepnums bija brīvība, amata prasme un sakrātā manta. Par pirmo liberālisma ideju paudēju uzskata Džonu Loku (1632 – 1704), kurš uzskatīja, ka valdības pienākums ir garantēt pilsoņiem divas svarīgākās brīvības – prāta brīvību un brīvu rīcību ar savu mantu,.

Liberāļi izceļ katra indivīda brīvību un tiesības. Lielākā vērtība ir cilvēka brīvība un viņa iespējas brīvi izpausties, tāpēc indivīda brīvības nodrošināšana ir jebkuras sabiedrības pamatuzdevums. Brīvs, radošs, aktīvs cilvēks, kurš pats ir atbildīgs par savām veiksmēm un neveiksmēm ir liberālisma centrālais elements. Cilvēks ir vienrei...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.