Lielie ģeogrāfiskie atklājumi

1.
LĢĀ pozitīvais un negatīvais devums Eiropas kultūras attīstībā.
1) Ģeogrāfiskie atklājumi izmainīja arī nozīmīgākos tirdzniecības ceļus pasaulē- zejvielām nabadzīgā Eiropa 400 gadus ieveda izrakteņus un izejvielas bez maksas (vienīgie izdevumi bija transportēšanai), ar ieroču spēku piespieda pirkt savu produkciju, kas gala rezultātā Eiropu no nabadzīgas un atpalikušas perifērijas uz 19. - 20. gs. miju padarīja par bagātāko reģionu pasaulē.
2) Koloniālās sistēmas pamati- pirmie eiropieši, kas sāka apgūt Amerikas kontinentu pēc K. Kolumba atklājumiem, bija spāņi. Iekarotāji tiecās iegūt acteku un inku bagātības, ekspluatēt (citus cilvēkus izmantot savā labā) Amerikas iedzīvotājus.
3) Jauno laiku cilvēks- saimnieciska un politiska darbība prasīja arī attīstīt iemaņas rakstīt un rēķināt, uzkrāt zināšanas ekonomikā, tehnikā, ģeogrāfijā, politikā, mudināja izzināt pasauli. Sabiedrībā veidojās jauna attieksme pret dzīvi un cilvēka personību, tika izstrādātas jaunas morāles normas, pasaule...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.