Literatūras virzieni

1.uzdevums. Turpiniet teikumus!( 31x2=62p.)
1.1. Literatūras virzieni
 Klasicisms ir virziens, kur par kanonu izvirzot antīko literatūru un īpaši iespaidojoties no Aristoteļa un Horācija uzskatiem par dramaturģiju un dzeju, uzsvēra formas stingrību, sekošanu paraugam, racionalitāti, objektivitāti, augstu darbu morālo saturu un vērtību, arī literatūras audzinošo funkciju.
 Sentimentālisms ir literatūras un mākslas virziens, kam raksturīga vēršanās pret klasicisma abstrakto reālismu.
 Romantisms ir idejiskais literatūras virziens. Romantisma literatūra attēlojas neparastas parādības un apstākļi. Varonis ir vientuļa, nesaprasta personība. Romantisma lit. tiek atklāti tas pārdzīvojumi. Romantiku izteiksmei raksturiga emocionalitāte, subjektīvisms, pacilātībā, ekspresīvs stils.
  Naturālisms ir virziens, kura uzzieda laiks Rietumeiropā ir 19.gs. 70.-80. gadi. Galvenie naturālisma žanri ir romāns, stāsts, luga. Pamatā uzskats, ka cilvēks ir pasīvs dabas spēku un sociālās vides upuris, kura ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.