Luga “Pilna Māras istabiņa”

Luga “Pilna Māras istabiņa”
1. Folkloras, mītisko tēlu un motīvu aktualizācija, tās loma lugā.
Māra ir senlatviešu dieviete, kuras aizbidnībā bija visi dzimstošie, dzīvojošie un mirušie, kā arī visas pasaule kopumā. Lugā Māra uzdāvināja Miķelim mītisku galdautu, Indriķim – septiņjūdžu zābakus, Niklāvam – mītisku cepuri, Madarai – talantu.
Šāds manevrs palīdzēja autorei ievirzīt lugas gaitu nepieciešamajā gultnē, lai uzskatāmi attēlotu cilvēka degradāciju gadījumā, kad viņam viss vēlamais ir iedots.
2. Vērtību sistēmas tematikas un ētisko kritēriju pieteikums lugā.
Šī lugas centrā ir divas vērtības – darbs un ģimene.
Bez darba cilvēks pārvēršas slinkā cūkā. Uzskatāmais piemērs – Miķelis, kurš kopš mītiskā galdauta saņemšanas brīža nebija vairs no galda piecēlies, bet tikai vien ēdis. Vispostošākais slēpjas tieši Miķeļa uzskatos par to, ka atbrīvojot gan sevi, gan visu pārējo sētu no darba, viņš cilvēkiem ir izpalīdzējis, ieviesis laimi cilvēku prātos un pataisījis sevi pašu par godātu ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.