Manas domas par modificēto pārtiku.

Manas domas par modificēto pārtiku.
Termins “ģenētiski modificētie produkti” parādījās pavisam nesen. To pat nevar sastapt dažās jaunās vārdnīcās. Šie produkti parādījās pateicoties zinātnei - gēnu inženierijai. Kartupeļi, kurus neēd Kolorādo vabole; tomāti, kas ir stabili pret aukstumu; kukurūza, kas nav jutīga pret herbicīdiem, - tas nav nekas cits kā ģenētiski modificētie organismi (ĢMO). ĢMO – ģenētiski modificēti organismi jeb ĢMP – ģenētiski modificēti produkti – ir dzīvie organismi vai produkti, kas ir pārveidoti ar citu organismu gēnu palīdzību (tātad, tiem tiek pārveidota DNS). Šodien tos ir ap 120, un tos var satikt ne tikai slēgtās laboratorijās un eksperimentos, bet arī uz tirgu un veikaliem. Tomēr pat zinātnieki nevar simtprocentīgi apgalvot, ka izmantot ĢMO ir droši. Tātad, vai ēst vai neēst modificētus produktus? Šādu produktu ražošanai ir savi uzticami selekcijas attīstības atbalstītāji un nežēlīgi pretinieki, bet pētījumu, kas pilnīgi noliegtu vai apstiprinātu ĢMO brie...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.