Māsas profesija vakar, šodien, rīt (Prezentācija)

Vēsture

Visvecākie avoti par māsām pauž to funkciju kā bērnu barotajām. Jau pirms mūsu ēras daudzās pasaules vietās minētas sievietes, kas pilda māsām līdzīgas funkcijas - vāca dažādas zālītes, tās attiecīgi sagatavoja un izmantoja pacientu aprūpei. Bieži māsu pienākumi tika saistīti ar reliģiju, piemēram, kristietību, kuras ietvaros māsu uzdevums bija izdalīt pārtiku nabagiem.Ap 4.-5. gadsimtu mūsu ērā Eiropā izveidojās slimnīcu koncepts. Auga māsu pieprasījums, veidojās prasības pēc zināšanām un specifiskām prasmēm. Viduslaikos māsu pienākumus veica mūķenes. 19. gadsimtā tika atvērtas pirmās māsu skolas. 20. gadsimtā medicīnas māsas profesija strauji attīstījās dēļ kariem, kas radīja ne tikai lielu pieprasījumu, bet arī nepieciešamību pēc īpašām apmācībām un māsu specializācijas.

Mūsdienas

Mūsdienu medicīna nav iedomājama bez māsām. Par spīti plašam sabiedrības viedoklim, šobrīd māsa nav tikai ārsta norīkojumu izpildītāja, bet gan individuāla lēmumu pieņēmēja un vienlīdzīga...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.