Māsas profesija vakar, šodien, rīt (Prezentācija)

Vēsture

Visvecākie avoti par māsām pauž to funkciju kā bērnu barotajām. Jau pirms mūsu ēras daudzās pasaules vietās minētas sievietes, kas pilda māsām līdzīgas funkcijas - vāca dažādas zālītes, tās attiecīgi sagatavoja un izmantoja pacientu aprūpei. Bieži māsu pienākumi tika saistīti ar reliģiju, piemēram, kristietību, kuras ietvaros māsu uzdevums bija izdalīt pārtiku nabagiem.Ap 4.-5. gadsimtu mūsu ērā Eiropā izveidojās slimnīcu koncepts. Auga māsu pieprasījums, veidojās prasības pēc zināšanām un specifiskām prasmēm. Viduslaikos māsu pienākumus veica mūķenes. 19. gadsimtā tika atvērtas pirmās māsu skolas. 20. gadsimtā medicīnas māsas profesija strauji attīstījās dēļ kariem, kas radīja ne tikai lielu pieprasījumu, bet arī nepieciešamību pēc īpašām apmācībām un māsu specializācijas.

Mūsdienas

Mūsdienu medicīna nav iedomājama bez māsām. Par spīti plašam sabiedrības viedoklim, šobrīd māsa nav tikai ārsta norīkojumu izpildītāja, bet gan individuāla lēmumu pieņēmēja un vienlīdzīga...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.