MAZPILSĒTAS STAICELES ATTĪSTĪBAS IESPĒJAS ANALĪZE LATVIJĀ

ANOTĀCIJA
Katra mazpilsēta ir unikāls vēstures piemineklis ar savu materiālo un nemateriālo vērtību. Mazpilsētās atšķirībā no lielpilsētām nav izteikta iedzīvotāju asimilācija, un katrā mazpilsētā ir atšķirīga sociālā dzīve un principi – mazpilsētas uztur sociālo identitāti. Pēc autora domām Latvijai kā mazai valstij globalizācijas laikmetā vajadzētu vairāk rūpēties par savu identitātes saglabāšanu, taču mazpilsētās pēdējos gados iedzīvotāju skaits samazinās – dažās pat strauji. Mazpilsētu iedzīvotāju skaita samazināšanos ir veicinājis negatīvais dabiskais pieaugums, iedzīvotāju izceļošana pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī Rīgas loma, kā rezultātā mazpilsētās vairs nav izdevīgi uzturēt dažādus pakalpojumus. Krīzes apstākļos to risina ar pakalpojumu sniegšanas apturēšanu, kas var pastiprināt iedzīvotāju vēlmi meklēt jaunu dzīvesvietu, labākajā gadījumā iedzīvotāji pārcelsies uz reģionālajiem centriem vai sliktākajā gadījumā dosies ārpus Latvijas robežām labākas dzīves meklējumos....

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.