Mēdiju Ētika

Mēdiju Ētika
Mūsdienās ļoti strauji mainās mediju vide, informācijas avotu paliek arvien vairāk, ka arī pieaug cilvēku interese pēc kvalitatīvām ziņām. Strauji attīstoties medijiem arvien svarīgāk paliek ievērot ētikas pamatprincipus.
Jēdziens “ētika” sevī ietver principus, indivīda rīcību, attiecības, to vērtējumu un zinātnisku sistemizāciju. Aplūkojot ētiku no zinātniskās sistemicāzijas aspekta, var secināt, ka ētikai, pēc filozofu un akadēmiķu uzskatiem un skaidrojumiem, ir astoņi virzieni:

Antropoloģiskā izpratne;
Normatīvā izpratne;
Rūpes par sevi;
Dabiskā saprātīguma, jeb tikuma ētika;
Analītiskā, jeb morāles valodas analīzes ētika;
Komunikatīvā ētika;
Konsekvenciālā, jeb seku ētika: utilitārisms un pragmatisms;
Komunitārā ētika.

Mediju ētika sastāv no vairākiem ētikas virzieniem ‒ normatīvās ētikas izpratnes, komunitārās ētikas, komunikatīvās ētikas un tikumu ētikas. Morāles organizācijas un institucionalizācijas rezultātā ir iespējama ētikas uzraudzība.
Šādā kontekstā ētika k...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.