Nepilngadīgo noziedzības cēloņi un veicinošie apstākļi

Kopumā nepilngadīgo uzvedības traucējumus var iedalīt divās dimensijās, kad pretrunās nonāk iekšējie un ārējie konflikti. Ārējie konflikti parasti ir saistīti ar tādām nepilngadīgā uzvedības izpausmēm kā attiecību konflikti, grūtības ievērot sabiedrībā pieņemtās normas un likumus. Uzvedības traucējumu ārējo konfliktu dimensija ietver arī opozicionāri – izaicinošos traucējumus (oppositional defiant disorder), kas izpaužas kā dažādu noteikumu ignorēšana, nespēja savaldīt dusmas, grūtības uzņemties atbildību par savu uzvedību. Ar opozicionāri - izaicinošajiem traucējumiem saprot regulāru negatīvu, izaicinošu, nepaklausīgu un naidīgu uzvedību pret autoritatīvām personām. Parasti šādas uzvedības problēmas parādās bērnam pirmsskolas vecumā, taču skolas vecumā un pusaudžu gados uzvedības problēmas var pastiprināties. Savukārt iekšējie konflikti ir pretstats ārējiem konfliktiem un bieži vien izpaužas kā satraukums un depresija. Līdz ar to jēdzienu „uzvedības traucējumi” var raksturot kā uzvedī...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.