ORGANISMS UN VIDE

ORGANISMS UN VIDE
2. variants
1. uzdevums (5 punkti) Pie katra jēdziena ieraksti burtu, ar kuru apzīmēts atbilstošais paskaidrojums!
Biocenoze -. Vienas sugas īpatņu kopa, kas apdzīvo noteiktu ekosistēmu. Suga - Organismu kopa, kam ir līdzīga uzbūve, spēj savstarpēji krustoties un dot auglīgus pēcnācējus. Ekoloģiskā niša - Sugas funkcionālā vieta ekosistēmā. Ekosistēma - Noteiktā teritorijā dzīvojoši organismi mijiedarbībā ar vides faktoriem. Populācija - Dzīvo organismu kopa, kas apdzīvo noteiktu ekosistēmu.
2. uzdevums (2 punkti) Apvelc burtus, ar kuriem apzīmēti patiesie apgalvojumi!
A. Litosfēra ir zemes garozas virsējā kārta. B. Plēsēji ir primārie konsumenti. C. Autotrofs organisms spēj veidot organiskās vielas no neorganiskajām vielām. D. Destruktori ir minerālvielu noārdītāji līdz organiskajām vielām. E. Enerģijas plūsmas virziens ir no tauriņa uz pieneni.
3. uzdevums (5 punkti) Izvēlies vienu dzīvnieku sugu konkrētā ekosistēmā! Uzraksti vienu šī dzīvnieka augšanu ierobežojo...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.