“Organizēšanas būtība” Eseja

Organizēšanas jēdziens.
Organizēt – nozīmē visu sistemātiski sakārtot un pielāgot paredzētajiem mērķiem.[1]
Šī definīcija ietver paskaidrojumu, ka organizēt nozīmē izveidot hierarhiju, jeb amatu izvietojumu padotības kārtībā. Organizācija ir izveidota no savstarpēji atkarīgām daļām. Katrai daļai ir savas raksturīgas funkcijas, kas tai jāpilda, lai sasniegtu jau iepriekš nospraustos mērķus, ko viens cilvēks bez citu atbalsta nevarētu izdarīt. Katram darbiniekam ir savs statuss organizācijā un noteikti darba pienākumi, kuri jāpilda.
Specializēta darba dalīšana.
Darba dalīšana ir nepieciešama visās organizācijās, izņemot ļoti mazas organizācijas, kurās tas praktiski nav iespējams.
Iesākumā jānosaka darbības, kas jāizpilda, lai organizācija sasniegtu savus mērķus, tad šo funkciju izpildei tiek izveidotas speciālas nodaļas, bet jāatceras, ka darba dalīšana nevar būt nejauša, tai ir jābūt ar noteiktu pieeju un atbilstošiem principiem. Vienu no šīm pieejām sauc par specializēto darba dalīšanu...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.