Pacients 59 gadi. Sūdzas par mijklibošanas progresēšanu …

1. Uzdevums
Pacients 59 gadi. Sūdzas par mijklibošanas progresēšanu pēdējo mēnešu laikā, ādas izmaiņām uz apakšējām ekstremitātēm. pēdējo mēnešu laikā, ādas izmaiņām uz apakšējām ekstremitātēm. Pacients slimo ar primāro arteriālo hipertenziju, smēķē – 30 paciņgadus, periodiski lieto alkoholu lielos daudzumos. Objektīvi- vispārējs stāvoklis apmierinošs, TA – 140/90 mmHg, SD – 76 r/min. Palpatori – abusēji, simentriski vājš pulss uz a.dorsalis pedis, Uz a.femoralis, a.poplitea pulss netraucēts, laba pildījuma.

Par kāda orgāna bojājumu iet runa?
Kādas dzīves stila izmaiņas Jūs rekomendētu pacientam mainīt?
Kādas ir pacienta aprūpes problēmas un aprūpes darbības

2. Uzdevums
Vīrietis, 65 gadi, sūdzas par pēkšņām, ļoti stiprām, žņaudzošām sāpēm aiz krūšu kaula, kas izstaro uz apakšžokli. Sāpju ilgums > 20 min. Sāpes nedaudz mazinājās pēc nitroglicerīna tabletes. Pacientam ir izteikta aptaukošanās, slimo ar primāro arteriālo hipertenziju, dislipidēmiju. Objektīvi: pacients ir bāls, klāt...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.