Pacientu tiesības. Psihiatriskās palīdzības sniegšana brīvprātīgā un piespiedu kārtā Latvijā.

Pacientu tiesības ir viens no medicīnas tiesību aktuālajiem un fundamentālajiem jautājumiem. Tas ir saistīts ar pacientu prasību un gaidu pieaugumu attiecībā uz ārstniecības procesa norisi un rezultātu. Veselības aprūpes kvalitāti noteicošie faktori ir drošība, efektivitāte, pieejamība un, proti, uz pacientu vērsta pieeja. Īpaša uzmanība jāpievērš psihiatrisko pacientu populācijai, jo sabiedrība vēl joprojām ir pakļauta garīgo slimību stigmai. Definējot “stigmu”, tās ir īpašības, kas norāda, ka cilvēks ir citādāks un sliktāks par citiem. Turklāt pastāv uzskats, ka šāda cilvēka iekļaušana sabiedrībā nav pieņemama un potenciāli bīstama. Šādā veidā atdalot “slimos”, sabiedrība uztur ilūziju par to, ka tā ir vesela. Cilvēkiem ir tendence lietot jēdzienus “normāls” un “nenormāls”, uzstādot robežas un ticot tam, ka sabiedrībā pastāv noteiktas, vispārpieņemtas domāšanas un rīcības veids. Stigmu pastiprina slēpšana un noklusēšana, jo psihiatrijas nozīme sabiedrībā ir “tabu tēma”. Jāpiemin arī ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.