PĀRBAUDES DARBS EKONOMIKĀ 11. KLASEI

Ekonomika 11.klasei
Tēma: Darbs un atalgojums
1. Darba resursi
Ekonomiski aktīvie iedzīvotāji - personas, kas piedāvā savu darbu materiālo vērtību ražošanai vai pakalpojumu sniegšanai. Ekonomiski aktīvie iedzīvotāji ir nodarbinātie un bezdarbnieki.
Ekonomiski neaktīvie iedzīvotāji - personas, kas nestrādā un nemeklē darbu (bērni, skolēni, studenti, pensionāri, mājsaimnieces, nestrādājošie invalīdi).
Tautsaimniecībā nodarbinātie iedzīvotāji - visi, kas strādā valsts iestādēs, privātajos uzņēmumos, sabiedriskajās un reliģiskajās organizācijās un veic individuālo darbu.
Nestrādājošie - darbaspējas vecuma personas, kas ir bez darba, meklē darbu, ir gatavas strādāt. Daļa nestrādājošo ir reģistrēta kā bezdarbnieki. Nestrādājošo skaits ir lielāks par bezdarbnieku skaitu, jo daudzi nestrādājošie nereģistrējas kā bezdarbnieki, meklē darbu, nestājoties uzskaitē Nodarbinātības valsts aģentūrā
2. Darba resursu pieprasījums ir darba daudzums, ko par attiecīgu darba samaksu grib un spēj nopirkt uzņē...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.