Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei. Indivīds un sabiedrība.

Indivīds un sabiedrība.

2. Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei.
Indivīds un sabiedrība.
1.uzdevums.
Izlasi tekstu un aizpildi tabulu! (4p)
Cilvēks savā vieglprātībā spriež, ka vara ir vienīga un ka tā politiska vara. Vara caurauž visas dzīves joma, tās ir visur vai nekur. Tā pastāv it visās cilvēka dzīves jomās. Vara izpaužas ne tikai vlsts un tās institūtu funkcionēšanā, bet arī modē, seksuālajās atiecībās, svinībās , dievkalpojumos un sarunās. (I.Šuvajevs)
Ieraksti tabulā 2 no nosauktajām jomām un izskaidro, tajās vērojama varas izpausme!

Joma

Varas izpausme

1. Mode

Vara vērojama tiem modes dizaineriem, kuri ir sasnieguši savu slavu un atpazīstamību pasaulē, līdz ar to, viņu vārds ir galveno modes žurnālu augšgalā, turpretī mazie dizaineri nav tik tālu tikuši, līdz ar to arī viņus nepublicē un nereklamē. Vara pieder lieliem, vareniem un ietekmīgiem modes dizaineriem.

2. Valsts

Tā valsts, kurai ir lielāka ietekme, vairāk naudas, stabilāka sistēma un institūci...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

LV Vēsture 2210G (Atbildes pielikumā)

 Simbolika Kurš ir Latvijas valsts himnas autors (vārds, uzvārds)?*Kādā nozīmīgā pasākumā pirmo reizi publiski izpildīja Dievs, svētī Latviju!? 3. Ko simbolizē zelta saule zilā laukā

Литература (Русская) 19.07.2022

Задание 1. Метафоры Т. Толстой позволяют читателю пофантазировать, повспоминать, пофилософствовать. Из подчеркнутого предложения во втором фрагменте выпиши метафору и поясни ее образный смысл. И вот

Fizika mājasdarbs 07162202

  Uzdevums.   …. 2. uzdevums. ….. 4. uzdevums. F1=80N; l1=4 cm L2 =32 cm F2l2=F1l1 F2*32= 80*4 F2 = 80 x 4 / 32

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.