Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei.

Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei.
1.uzdevums. Paskaidro jēdzienus! Mini piemērus! 4p.
Etnoss - nosacīts apzīmējums vēstures gaitā kādā ģeogrāfiskā reģionā tapušai cilvēku kopībai, kuras stadiālie tipi ir cilts, tauta un nācija, kurai it kā piemīt sava, specifiska kultūra, pasaules skatījums un vērtības, reliģija, simboli, varoņi un sabiedriskie rituāli. (Piem. Krievu etnoss)
Kultūras identitāte - Ja cilvēks ir apguvis noteiktas sabiedrības grupas tradīcijas, tad var sacīt, ka viņš ir ieguvis attiecīgo kultūras identitāti.Etniskā identitāte - personas izpratne par savu piederību kādai noteiktai etniskai grupai.Nacionālā identitāte ir personas identitātes un piederības sajūta vienai valstij vai nācijai.
2.uzdevums. Izskaidro, kāpēc globalizācija ir saistīta ar minētajiem procesiem! 6p.
Palielinās masu kultūras īpatsvars.Masu kultūra sagrāb vairāk un vairāk valstu, cilvēku. Tās ietekme uz cilvēci palielinājas.
Palielinās globālo problēmu un vērtību apzināšanās.Cilvēki kļust vairāk ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.