Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei.

Pārbaudes darbs kulturoloģijā 12.klasei.
1.uzdevums. Paskaidro jēdzienus! Mini piemērus! 4p.
Etnoss - nosacīts apzīmējums vēstures gaitā kādā ģeogrāfiskā reģionā tapušai cilvēku kopībai, kuras stadiālie tipi ir cilts, tauta un nācija, kurai it kā piemīt sava, specifiska kultūra, pasaules skatījums un vērtības, reliģija, simboli, varoņi un sabiedriskie rituāli. (Piem. Krievu etnoss)
Kultūras identitāte - Ja cilvēks ir apguvis noteiktas sabiedrības grupas tradīcijas, tad var sacīt, ka viņš ir ieguvis attiecīgo kultūras identitāti.Etniskā identitāte - personas izpratne par savu piederību kādai noteiktai etniskai grupai.Nacionālā identitāte ir personas identitātes un piederības sajūta vienai valstij vai nācijai.
2.uzdevums. Izskaidro, kāpēc globalizācija ir saistīta ar minētajiem procesiem! 6p.
Palielinās masu kultūras īpatsvars.Masu kultūra sagrāb vairāk un vairāk valstu, cilvēku. Tās ietekme uz cilvēci palielinājas.
Palielinās globālo problēmu un vērtību apzināšanās.Cilvēki kļust vairāk ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Bioloģija II semestra parbaudes darbs

Uzdevums (8 punkti) Tabulā pie katra nacionālā parka ieraksti tā izveidošanas gadu, īsumā izklāsti tā darbības pamatuzdevumus un norādi vismaz 5 aizsargājamas augu un dzīvnieku

Dizains un tehnoloģijas

Izveidot 1 radošo uzdevumu vienam, iekļaujot 2 caurviju prasmju pilnveidi, mācību tematam dizainā un tehnoloģijās 4.-6. klasē! Izstrādāt vērtēšanas kritērijus! (Grupa: Temats: Domu kartes izveide

Inovatīva pārvaldība un globālā konkurētspēja

1.uzdevums Laikposmā no 2007. gada līdz 2015. gadam Latvijā tika likvidēts monopols elektroenerģijas tirgū. Atlasi informāciju un uzraksti par būtiskākajām pārmaiņām elektroenerģijas tirgū un ieguvumiem

M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece

12.klase latviešu valoda 1.PD 2.semestrī Teksta izpratne, gramatika 1. Izlasi tekstu, veic prasītos uzdevumus! M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece (..) “OpenAI” radītā “čatbota”

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.