Pārbaudes darbs latviešu valodā 12. klasei Vienkāršs teikums

Pārbaudes darbs latviešu valodā 12. klasei Vienkāršs teikums
1. uzdevums. Izlasiet teikumus, lieciet pieturzīmes un burtus! No piedāvātajiem variantiem izvēlieties pareizo, pasvītrojiet to! ( 27 punkti )

(2 p.) Debesu valdniekam Vējam bija četri dēli - Ziemelis, Austrums, Rietenis un Dienvids. 2. (3 p.) Tēvs sūtīja dēlus pēc kārtas debesu pļavās ganīt mākoņu aitas, apsolīdams par darbu krietnu samaksu, ja vien viņam nebūs nekādu / ne kādu iebildumu.

3. (1 p.) Pirmais ganu dienās posās Ziemelis, baltu kažoku apvilcis un briežādas zābakus apāvis. 4.
(3 p.) Izlaidis ganāmpulku aitas, jērus un aunus no debesu aploka, Ziemelis tvēra zobenu un, vicinādams to uz visām pusēm, dzina aitas uz ganībām. 5. (2 p.) Viņa skarbie kliedzieni visu dienu biedēja ganāmpulku, kuplo un grūti novaldāmo.

(3 p.) Vakarā Vējš smagi nopūtās, sacīdams: “Slikti esi ganījis mans dēls !”
(2 p.) Otrajā dienā, apvilcis platu mēteli un apsējis sarkanu lakatu, ganu gaitas uzsāka Austrums. 8. (2 p.) Viņš nekad neko...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.