Pārbaudes darbs literatūrā 10. klasei. Antīkā literatūra.

Pārbaudes darbs literatūrā 10. klasei Antīkā literatūra
1. uzdevums. Atbildiet uz jautājumiem! ( 6 punkti )

(3 punkti) Skaidrojiet, ko Jūs saprotat ar jēdzienu ‘antīkā literatūra” !

Antīkā literatūra radusies Senajā Grieķijā un Senajā Romā laikaposmā no aptuveni 8.gs. p.m.ē. līdz 6.gs. m.ē. sengrieķu vai latīņu valodā. Antīkās literatūras periodā izveidojušās tādas literatūras formas un žanri kā traģēdija, komēdija, eposs, satīra, dažādas dzejas un liroepikas formas. Antīkajā literatūrā izveidojās arī vēsturiskās un filozofiskās literatūras tradīcija. Antīko literatūru veido Sengrieķu un Romas literatūras.

(3 punkti) Nosauciet vismaz 3 pazīmes, kas raksturo antīko literatūru!

Oriģināli rakstīti latīņu vai grieķu valodā. Darbi ir muzikāli un saistīti ar tradīcijām. Pastāv daudz mitoloģisko tēlu.
2. uzdevums. Aizpildiet tabulu! ( 16 punkti )

Antīkās literatūras bagātību veido 2 tautu literatūras ( 2p.)

Sengrieķu
Romiešu

Raksturojiet šīs literatūras! ( 8 p.)

Sengrieķu val...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.