Pārbaudes darbs literatūrā 10. klasei Dzeja

Pārbaudes darbs literatūrā 10. klasei Dzeja

1. uzdevums. Formulējiet definīciju un nosauciet 3 spilgtākās dzejas pazīmes, 3 latviešu dzejniekus! ( 8 punkti )

Dzeja ir daiļliteratūras veids, kas parasti ir rakstīta saistītā valodā. Tās kuras pamatā ir autora pārdzīvojums, viņa iekšējās pasaules izpausme.

Tai raksturīgākās pazīmes ir : 1) ritmiskums;

2) dalījums rindās;

3) biežs un daudzveidīgs mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu izmantojums.

Latviešu dzejnieki ir (nosaukt 3 dzejniekus)

Aleksandrs Čaks, Jānis Poruks, Rainis.

2. uzdevums. Uzrakstiet 3 salīdzinājumus, kas raksturotu dzeju / dzejošanas procesu! ( 3 punkti) Savu viedokli pamatojiet! ( 5 punkti – par katru salīdzinājumu 1 punkts, par izvēles pamatojumu 2 punkti )

 Dzeja ir kā vārdu spēle.

 Dvēseles kliedziens.

 īss stāsts.

Jo, dzejas autors spēlējās ar vārdiem, izmanto tos tā, ka viņš grib, var tos mainīt, lai saglabātu ritmiskumu, izdomā jaunos salīdzinājumus, vai pat savus vārdus. Lielākoties dzeja atspoguļo ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.