Pārbaudes darbs literatūrā 11. klasei Tautiskais romantisms

Pārbaudes darbs literatūrā 11. klasei Tautiskais romantisms
Izlasiet informāciju par tautiskā romantisma pārstāvjiem latviešu literatūrā – Ausekli un Andreju Pumpuru – un viņa darbus, atbildiet uz jautājumiem!

Kas raksturīgs latviešu tautiskā romantisma daiļdarbiem ? ( 5 punkti )

Tajā runāts tautasdziesmai tuvā formā par savas tautas likteni, tās pagātni, tagadni un nākotni. Tautiskā romantisma dzejas galvenā ideja ir cīņa par savas tautas
brīvību, pilnīgu atbrīvošanos no feodālisma važām, tautas spēka cildinājums, pārliecība par
uzvaru nākotnē.
Šī literatūras virziena dzejai ir raksturīga ideja par savas tautas brīvību, tautas spēka cildinājumu, pārliecība par nākotni. Ar folkloras tēliem atklāta laimīga dzīve senatnē un ilgas pēc brīvības un neatkarības no vācu kundzības.
Tautiskā romantisma pārstāvji neieslīkst indivīda izjūtu apcerē, viņiem lielākais svētums ir tauta. Tautiskā romantisma būtiskākā iezīme ir brīvas, laimīgās senatnes slavinājums.
Šī virziena dzejnieki nenododas pa...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.