Pasaules un Latvijas vēsture 1914.-1920.g.

Darba lapas par tēmu
Pasaules un Latvijas vēsture 1914.-1920.g.
Izpildot šīs darba lapas kopā varat iegūt 60 punktus.
1. uzdevums
Izvērsti izskaidrojiet jēdzienus! (par katru izvērstu jēdziena skaidrojumu iegūstat 3 punktus, par vienkāršu skaidrojumu – 1 punktu)
Pirmā pasaules kara Austrumu fronte bija viens no Pirmā pasaules kara (1914—1918) karadarbības teātriem, kurā Vācijas impērija, Austroungārija un Bulgārijas Karaliste (no 1916), kas pārstāvēja Centrālās lielvalstis, cīnījās pret Krievijas impēriju un Rumānijas karalisti (no 1916), kas piederēja Antantei. Šī fronte stiepās no Baltijas jūras līdz Melnajai jūrai, skarot lielāko daļu Austrumeiropu un daļēji arī Centrāleiropu.
Antante (no franču entente - saprašanās) bija 1907. gadā izveidota valstu savienība starp Lielbritāniju, Franciju un Krieviju. Pirms tam jau atsevišķas savienības bija noslēgtas starp Franciju un Krieviju (1894. gadā) un starp Lielbritāniju un Franciju (1904. gadā). Antantes Augstākā padome 1921. gada 26...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.