PASAULES UZBŪVE

Pārbaudes darbs fizikā 12. klasei
PASAULES UZBŪVE
1. variants
1. uzdevums (9 punkti)
Attēlā redzama vienkāršota Hercšprunga–Rasela diagramma. Diagrammā parādīts divu zvaigžņu X un Y izvietojums, kuras atrodas uz galvenās secības.
a) Izmantojot diagrammu, raksturo balto punduru starjaudu un virsmas temperatūru!
Balto punduru starpjauda ir 102 līdz 104 starpjaudas vienības, bet virsmas temperatūra 10 000 līdz 25 000 K.
b) Izmantojot diagrammu, nosaki, kādai zvaigžņu grupai pieder zvaigzne, kuras virsmas temperatūra ir 3000 K un starjauda ir 100LS! Milzu zvaigznes.
c) Kādi procesi notiek zvaigžņu X un Y kodolos, ja tās atrodas uz galvenās secības? Šajā laikā zvaigznes centrālajā daļā norisinās kodoltermiskās reakcijas, kurās ūdeņradis pārvēršas hēlijā.
d) Zvaigzne X uz galvenās secības atradīsies daudz īsāku laiku nekā zvaigzne Y. Paskaidro, kāpēc! Tāpēc, ka zvaigznei X ir lielāka masa nekā zvaigznei Y. Jo lielāka masa, jo evolūcija notiek straujāk.
e) Kura no diagrammā redzamajām līnijām...

Citi darbi šajā kategorijā

Mājas uzdevums 0623202201

Mājas uzdevums Izstrādāt aptauju atbilstoši noteiktai problēmai. Izmantot dažādu jautājumu veidus. Sociālā problēma – emocionālā un fiziskā vardarbība skolās. Tiek aptaujāts tieši cilvēks, kas ir

Ķīmija 062022

  Uzdevums. Metāls Kālijs Alumīnijs Dzelzs Varš Zelts Siltumvadītājspēja(W/(mK)) 100 239 80 386 310 Elektrovadītspēja(secībā, sākot no labākās) 4. 3. 5. 1. 2. Cietība(Mosa skala)

“Bille” 29052022G (Atbildes pielikumā)

V. Belševicas autobiogrāfiskais romāns / filma Strādājiet pārī! Noskaties filmu “Bille”, izlasiet romāna fragmentus grāmatā 108.-118.lpp. un veiciet uzdevumus darba lapā, sniedzot izvērstas atbildes (1/2

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.