Pasaules zelta tirgus raksturojums

Satura rādītājs
Ievads 2
1. Zelta tirgus un instrumenti 3
1.1. Finanšu instrumenti, kas bāzējas uz zelta vērtības 3
2. Pasaules zelta tirgus raksturojums 5
2.1. Zelts un nacionālās intereses 5
2.2. Patreizējā situācija zelta tirgū 9
Secinājumi 12
Izmantotie literatūras in interneta avoti 13
Ievads
Naudas kā jebkuras preces vai pakalpojuma vērtības ekvivalenta parādīšanās lielā mērā sekmēja ciešu ekonomisko starpvalstu attiecību attīstību un bagātības un kapitāla jēdzienu universalizāciju, uz ilgu laiku nostiprinot zelta kā naudas metāla lomu un droši pamatojot tā vietu cilvēku saimnieciskajā darbībā.
Kad pagājuši vairāk nekā 30 gadi, kopš pasaules kopiena atteicās no zelta lietošanas kā tieša norēķinu un maksājumu līdzekļa, definējot to kā preci, cēlmetāls ne vien pazuda no finanšu sfēras, bet arī lielā mērā sadārdzinājās, apstiprinot reālās vērtības īpašību. To sekmēja pasaules ekonomikas un tās finanšu sektora globalizācija. Tajā pašā laikā mūsdienu monetārā sistēma, kura nav bez trū...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.