PD4

PD4

Uzraksri polimerizācijas reakciju un paskaidro jēdzienus ( 7 punkti):
Monomērs, makromolekula;
Polimērs, lementārposms;
Polimerizācijas pakāpe, polimēra struktūra

nCH2=CH2 = (-CH2-CH2-)n
CH2=CH2 - monomērs, mazmolekulārs savienojums , makromolekula – molekula ar lielo molmasu un sarežģīto struktūru.
(-CH2-CH2-)n - polimērs, molekula, kas sastāv no vairākiem monomēriem , -CH2-CH2- elementārposms, posms, kas atkārtojas polimēra molekulā.
n – polimerizācijas pakāpe, rāda cik reizes atkārtojas elementārposms. Polimēra stuktūra – struktūra, kuru veido polimērs.

Uzraksti reakciju un paskaidro kā darbojas pernicas laka un kāda ir tās funkcija! ( 2 punkti) Pernicas laka ir nepiesatinatas taukskābes, divkāršas saites pārtrūkst, oksidējoties gaisā ar tajā esošo skābekli, veidojas skābekļa tiltiņi, un izveidojas polimērs. Pernicas laka sacietē stāvot gaisā.
Uzzīmē stearīnskābes nātrija sāls struktūrformulu! Kāpēc ūdenī izšķīdināts nātrija stearāts ir virsmsaktīva viela? Izskaidro kā virsms...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.