Pedagoga tiesības un pienākumi

RĪGA 2015
Latvijas skolās pēdējo gadu laikā arvien lielāku nozīmi ir sasniedzis problemātisks jautājums par skolotāju un skolēnu tiesībām un pienākumiem. Sabiedrībā daudz tiek apspriestas skolotāju, bērnu un vecāku tiesības. Katram cilvēkam ir svarīgi zināt un spēt pielietot savas tiesības un pienākumus, tāpēc šī jautājumā, es kā pedagogs gribu izanalizēt Latvijā pieņemtus izglītības likumus saistītus ar pedagoga tiesībām un pienākumiem, lai veiksmīgi un pārliecinoši ievērot tos.
Izglītības likumā saistošie ar pedagoga tiesībām un pienākumiem panti:
48.pants. Tiesības strādāt par pedagogu
(1) Strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kurai ir pedagoģiskā izglītība vai kura apgūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām. Šīs prasības neattiecas uz pieaugušo neformālo izglītību.
(2) Pedagoga privātprakses uzsākšanai ir jāsaņem sertifikāts Izglītības kvalitātes valsts dienestā.
(3) Visi izglītības iestādēs un privātpraksē str...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.