PERSONĀLSABIEDRĪBU JĒDZIENS UN VEIDI

PERSONĀLSABIEDRĪBU JĒDZIENS UN VEIDI
1. KOMERCDARBĪBĀS VEIDI LATVIJĀ
Līdz 2001.gada 1.aprīlim, kad spēkā stājās Komerclikums, uzņēmējdarbības formu iedalījums bija daudz plašāks un detalizētāks, nekā tas ir tagad. Vairākas uzņēmējdarbības formas 90.gados kalpoja kā pāreja no Padomju laikiem uz mūsdienām, piemēram – Paju sabiedrības, kas aizstāja Kolhozus, Valsts un Pašvaldību sabiedrības, kas apsaimniekoja atgūtos īpašumus pirms to privatizācijas.
2000.gadā pieņemtajā Komerclikumā uzņēmējdarbības formas vai komercdarbības veidus iedala šādi (skatīt 1.1.attēlā).

1.1.att. Komercdarbības veidi
Komersants ir komercreģistrā ierakstīta fiziska persona vai komercsabiedrība, ar mērķi veikt saimniecisku darbību un nolūkā gūt peļņu.
Komercdarbība ir atklāta saimnieciskā darbība, kuru savā vārdā peļņas gūšanas nolūkā veic komersants. Saimnieciskā darbība ir jebkura sistemātiska, patstāvīga darbība par atlīdzību. Ko...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.