Pieprasījuma elastība

GRĀMATVEDĪBAS UN FINANŠU KOLEDŽA
Patstāvīgais darbs mikroekonomikā
Pieprasījuma elastība
Rīga, 2021
Saturs
Saturs 2
Ievads 3
1. Pieprasījuma raksturojums 4
2. Pieprasījuma elastība un to ietekmējoši faktori 6
Secinājumi 10
Izmantotā literatūra 11
Ievads
Elastība ir viena ekonomiskā mainīgā reakcijas līmenis, bet otra mainās. Citiem vārdiem sakot, elastība ir produkta piedāvājuma un pieprasījuma atkarība no dažādiem cenu un ar cenu nesaistītiem faktoriem.Tādu rādītāju kā piedāvājums un pieprasījums atkarība no daudziem faktoriem. Ar to tiek saistīts arī termins elastība. Ekonomikas teorijā tiek izdalīti piedāvājuma un pieprasījuma elastības jēdzieni. Produkta pieprasījuma elastība ir cenu vai ienākumu izmaiņu procentuālā daļa ar pieprasījuma izmaiņām. Tas pastāv, lai kontrolētu, kā patērētāji reaģē uz augstākām un zemākām cenām.
Aizejot uz veikalu, mēs bieži redzam, ka preču cenas ir mainījušās. Pircēju un pārdevēju reakcija uz cenu pārmaiņām var būtiski atšķirties. Būs preces, kuras mē...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.