PILSONĪBAS INSTITŪTA ATTĪSTĪBA LATVIJĀ

IEVADS
Pilsonības institūts ir svarīgs un neizbēgams elements katras valsts sabiedrības dzīvē, kas nodrošina iedzīvotājiem tiesības un pienākumus, definē to piederību konkrētai valstij un nosaka to lomu tajā. Latvijā pilsonības institūta attīstība ir bijusi būtiska un interesanta, it īpaši, ņemot vērā valsts neatkarības atjaunošanas vēsturi 20. gadsimta sakarā ar politiskajām un sociālajām izmaiņām.
Sākotnēji Pilsonības Institūta attīstība Latvijā saistījās ar neatkarīgās Latvijas dibināšanu 1918. gadā. Pirmajā Latvijas Republikas periodā pilsonības jautājumi kļuva par būtisku daļu no jaunās valsts sabiedrības izveides. Tomēr, neraugoties uz valsts veicināto identitāti, šajā laikā bija noteiktas arī dažas pilsonības ierobežojošas prakses, it īpaši attiecībā uz nacionālajām minoritātēm. Šis vēsturiskais konteksts ir svarīgs, lai saprastu pilsonības attīstību un tās izmaiņas, kuras veidojušās, pamatojoties uz Latvijas sabiedrības un valsts vērtībām.
Nākamais svarīgais posms Pilsonības In...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.