Pirmā mājas darba uzdevums studiju kursā “Konstitucionālās tiesības” (Gatavs darbs pielikumā)

Lūdzu uzskaitīt un īsi aprakstīt vismaz sešus konstitucionālus principus divos pirms LatvijasRepublikas Satversmes dibināšanas pieņemtajos konstitucionālajos tiesību aktos. Norādīt,kur šie principi ir atrodami/ielasāmi spēkā esošās Satversmes redakcijā. Plašāk raksturotdivus pēc Jūsu ieskatiem svarīgākos no šiem principiem.Likumība kā konstitucionālais princips nozīmē to, ka jebkuram valsts iedzīvotājam jāievērolikums neatkarīgi no viņa tautības, amata, piederošās varas, sociāli ekonomiskā stāvokļa u.c.).No šī principa izriet, ka likuma priekšā visi ir vienādi. Ja likumus ievēros izvēlīgi, vairsnepastāvēs vienlīdzības princips starp sabiedrības locekļiem, līdz ar to tiks izjauktademokrātiskā iekārta.Pilsoņu (visu valsts iedzīvotāju) līdztiesība un pilntiesīgums ir demokrātijas pamatprincips.Jebkurš sabiedrības loceklis neatkarīgi no dzimuma, rases, tautības, valodas, viņam piederošāīpašuma vai amata, dzīves vietas, reliģiozās piederības, seksuālās orientācijas u. c.apstākļiem ir v...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

3parbaudes_darbs_komerctiesības (Gatavs darbs pielikumā)

Eksāmena uzdevums Atbildēt uz jautājumiem (ar piemēriem): Konkludentu darbības pielietošana komerciālas attiecībās? Kas ir „džentlmeņu vienošanās”? Kādas ir atšķirības starp autorlīgumu un “parastu” komerclīgumu? Izstrādāt (modelēt)

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.