Procesuālās sankcijas

Procesuālās sankcijas
Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma (KPL) 288.pantu, procesuālās sankcijas ir piespiedu līdzekļi, kurus procesa virzītājs vai izmeklēšanas tiesnesis var piemērot personai, kura nepilda likumā paredzētos procesuālos pienākumus, traucē procesuālās darbības veikšanu vai izrāda necieņu tiesai.
Atšķirībā no Kriminālprocesa kodeksa, procesuālās sankcijas regulē plašāku procesuālo pārkāpumu loku, ne tikai pārkāpumus, kas saistīti tiesas sēdes kārtības traucēšanu, bet arī jebkuru citu KPL noteikto procesuālo darbību pārkāpumus. Piemēram, KPL 463.pantā noteikts, ka tiesa var lemt par piespiedu naudas piemērošanu, ja apsūdzētais nav ieradies uz tiesas sēdi neattaisnojoša iemesla dēļ vai nav paziņojis par neierašanās iemesliem.
Izpētot KPL anotāciju, ir ļoti skopa informācija attiecībā uz procesuālo sankciju izdalīšanu no procesuālo piespiedu līdzekļu grupas. Pēc autora domām, tur nav saskatāmi iemesli, kādēļ likumdevējs ir ieviesis šo procesuālo sankcijas institūtu. Arī Saeim...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.