Psihes aizsargmehānismi supervīzija LAB

Saturs
Ievads 2
1. Psihes aizsardzības mehānismi 3
2. Psihes aizsargmehānismi un supervīzija 5
Secinājumi 10
Izmantotās literatūras saraksts 11
Ievads
Psihes aizsardzības mehānismi ir stratēģijas, kas palīdz izvirīties no spriedzes un aizsargāties no trauksmes, kuru rada konflikti starp apziņu un zemapziņu. Aizsardzības līdzekļi ir pretestības procesu pamats. Psihes aizsardzība kā jēdziens radās 1894. gadā, pateicoties pazīstamajam psihoanalītiķim Zigmundam Freidam, kurš nonāca pie secinājuma, ka subjekts var parādīt divus dažādus atbildes motīvus nepatīkamām situācijām. Viņš var tos aizturēt apzinātā stāvoklī vai izkropļot šādus apstākļus, lai samazinātu to darbības jomu vai noraidīt citā virzienā.
Visus aizsargmehānismus raksturo divas pazīmes. Pirmkārt, tie ir zemapziņā. Indivīds spontāni aktivizē aizsardzību, neapzinoties, ko viņš dara. Otrkārt, aizsargmehānismu galvenais uzdevums ir pēc iespējas vairāk izkropļot realitāti vai pilnībā to noliegt. Tajā pašā laikā, neskatoties uz to,...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.