Psihes aizsargmehānismi supervīzija

Saturs
Ievads 2
1. Psihes aizsardzības mehānismi 3
2. Supervīzijas definīcija un raksturojums 5
3. Psihes aizsargmehānismi un supervīzija 7
Secinājumi 10
Izmantotās literatūras saraksts 11
Ievads
Psiholoģiskā aizsardzība ir psihiski bezsamaņā notiekošie procesi, kuru mērķis ir samazināt negatīvās pieredzes ietekmi. Aizsardzības līdzekļi ir pretestības procesu pamats. Psiholoģiskā aizsardzība kā jēdziens radās 1894. gadā, pateicoties pazīstamajam psihoanalītiķim Zigmundam Freidam, kurš nonāca pie secinājuma, ka subjekts var parādīt divus dažādus atbildes motīvus nepatīkamām situācijām. Viņš var tos aizturēt apzinātā stāvoklī vai izkropļot šādus apstākļus, lai samazinātu to darbības jomu vai noraidīt citā virzienā.
Visus aizsargmehānismus raksturo divas pazīmes. Pirmkārt, tie ir bezsamaņā. Indivīds spontāni aktivizē aizsardzību, neapzinoties, ko viņš dara. Otrkārt, aizsarginstrumentu galvenais uzdevums ir pēc iespējas vairāk izkropļot realitāti vai pilnībā to noliegt. Tajā pašā laikā, ne...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.