Radiofonijas žanri

Radiofonijas žanri.
Informatīvie žanri.
Radio ziņojums
Informatīvs radio ziņojums atbilst piezīmei periodiskā drukā. No visiem radiožurnālistikas žanriem, tas atrodas vistuvāk avīzei. Viņa pamatā ir sociāls sabiedriskas dzīves nozīmīgs fakts. Tāpat kā piezīmei avīzē, radio ziņojumam ir jāatbild uz galvenajiem jautājumiem: kas? kad? kur? Ir iespējami arī papildus jautājumi: kā? kādā veidā? Operativitāte ir svarīga radio kvalitātei, tādēļ informācijas nozīme krītas, ja tā tiek pasniegta ilgāku laiku pēc notikuma.
Paši svarīgākie radio ziņojuma raksturojumi ir operativitāte, jaunums, aktualitāte, ticamība un konkrētība. Šīs kvalitātes noteic materiāla izlases īpatnības, viņa apstrādes metodes, saturu un radio ziņojuma formu.
Operativitāti un jaunumu pieprasa no žurnālista, teicami orientēta jaunumu izlaiduma redaktora, orientēšanos politiskajā un sabiedrības dzīvē, kā arī lielu mobilitāti. Aktualitāte ir kvalitātes kategorija, kas pieprasa prasmi noteikt notikuma svarīgumu, kā arī tā viet...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.