Raksturojiet zemāk norādīto pantu struktūru

1.tēmas mājas darbs
Raksturojiet zemāk norādīto pantu struktūru (speciālie panti, definējošie panti, panti, kas satur nosacījumus; panti satur daļas, punktus), dispozīciju (vienkāršā, aprakstošā, norādes, blaknketā) un sankciju (relatīvi noteikta, alternatīva):
121.pants. Slepkavība, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas
Par slepkavību, kas izdarīta, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu.
Katra cilvēka ar likumu aizsargāto tiesību ievērošanā, svarīga nozīme ir pareizam darbību, kas tika īstenotas nepieciešamās aizstāvēšanās stāvoklī, tiesiskajam novērtējumam. Tas ļauj, ņemot vērā Krimināllikuma 121.panta sastāva īpatnības, pareizi norobežot to no 43 citiem līdzīgiem sastāviem, un juridiski korekti kvalificēt izdarīto noziedzīgu nodarījumu. Tā kā Krimināllikums nesatur slepkavības, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas, norobežojumu no citu līdzīg...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.