Referāts biofizikā

RSU Sarkanā Krusta Medicīnes Koledža
Studiju programma “Ārstniecība”
Referāts biofizikā.
 
Darba apraksts
Cilvēka acs ir sarežģīta optiskā sistēma, viens no galvenājiem sensoras sistēmas orgāniem. Optiskā sistēma ir optisko elementu kopums (lēcu, prizmu, spoguļu un citu), kas ir apvienoti noteiktā veidā lai iegūtu optisko attēlu vai konvertētu gaisma plūsmu. [1.] Darbā tiek aplūkoti dažas optiskās sistēmas – lupas, mikroskopa darbības mehānismi, acs izšķirtspēja.
Redzes asums
Par cilvēka acs redzes asumu sauc acs spēju saskatīt sīkākas objekta detaļas. Lai cilvēks saskatītu priekšmetu, tam jāizstaro gaisma vai tā jāatstaro pietiekoša daudzumā. Adekvāti ir jāstrādā arī acs tīklenei. Gaismas stari, izejot caur lēcai uz robežvirsmas gaiss-radzene uz tīklenes veido attēlu. Vesela acs var atšķirt divus punktus, ja leņķiskais attālums starp tiem ir 1leņķis minūtē (1/60 grāda), šo lielumu apzīmē ar 1`. [2.]

Att. Nr. 1. Redzes asums [3.]
Lai aprēķinātu attālumu starp punktiem, kurus cilvēks v...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.