Renesanses mūzika. Baroka laika mūzika.

Pārbaudes/patstāvīgais darbs. 12.klase
Renesanses mūzika.Baroka laika mūzika.
1.Renesanses laika galvenās,raksturīgākās mūzikas iezīmes
Renesanses laika mūzika bija tendēta uz laicīgo pasauli, tājā humānisma ietekmē, par galveno kļuva cilvēku jūta, pārdzīvojumi, radošums. Tā izcēla mūzikas estētisko un izzinošo funkciju. Salīdzinot ar agrāko baznīcas mūzikas formātu, renesanses mūzika kļuva piesātinātāka ar daudzveidību – gan mūzikas izteiksmes līdzekļu, gan mūzikas žanru ziņā.
2.Vokālā mūzika renesansē
Renesanse tiek dēvēta par polifoniskās mūzikas ziedu laikiem. Pastāvēja vairāki žanri – mesa, motete madrigāle un daudzbalsīga dziesma. Vokālajā mūzika svarīgāka bija nevis tēma, bet tēmas izklāsmes veids.
3.Baroka laika galvenās,raksturīgās mūzikas iezīmes
Baroka mūzika ir emocionāli dazudzveidīga un dinamiska. Tā var būt emocionāli piesātināta, gracioza, galanta, kā arī rotaļīga un bezrūpīga. Baroka mūzikā tiek cildināts galms un baznīca, tomēr arī parādās cilvēka iekšējās pasaules at...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.