ROMIEŠU TIESĪBAS

Kaut arī republikas laikā tiesības vēl nebija kļuvušas par to grandiozo juridiskās sfēras pieminekli, par kādu tās izveidojās impērijas norieta gadsimtos un saglabājās Eiropas kultūrā, taču jau tajā laikā varēja fiksēt galvenās attīstības tendences tiesību jomā un specifiskās iezīmes, tai skaitā Romā.
Romiešu tiesības ir tiesību sistēma Senajā Romā. Plašākā nozīmē Romiešu tiesības var apzīmēt kā Romas republikas tiesību vēsturi un tās mantojumu Rietumu pasaulē. Savukārt raksturojot romiešu tiesības jāņem vērā šāds apstāklis: pilsoņu kopiena Romā bija saimes turpinājums, kas nozīmē, ka pilsoņu pienākumi tika regulēti pienākumu apziņā jeb pietās, šādi nosakot, ka tās ir svarīgākas nekā tiesiskas normas.
Romiešu tiesības ir viena no lielākajām antīkās pasaules kultūras vērtībām. Romas sākuma pastāvēšanas laikā tiesības bija tikai kā paražu tiesības. Savukārt viena no pirmajām romiešu kodifikācijām bija “Divpadsmit tabulu likumi”, kuri bija spēkā no pieņemšanas laika 450.-449. p.m.ē. līdz ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.