Rūdolfs Blaumanis un viņa devums latviešu literatūrā.

Mājas darbi latviešu valodā 11. kl.

Referāts :

Rūdolfs Blaumanis un viņa devums latviešu literatūrā.
Rūdolfs Blaumanis ir viens no spilgtākajiem 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma rakstniekiem. R.Blaumanis pasaulē nāca 1863. gādā 1. janvārī Ērgļu muižā, muižas pavāra Matīsa un istabenes Karlīnes ģimenē, kuri, cita starpā, arī bijuši prototipi vairākos Blaumaņa darbos. Piecu gadu vecumā kopā ar vecākiem pārvācies uz “Braku” mājām turpat Ērgļu pusē, kur pavadījis lielāko daļu savas dzīves.
“Brakos” Blaumanis ir stādījis daudz kociņu, apkopis apkārtni un palīdzējis vecākiem citos mājas darbos. Viņa tēvs, bijušais Ērgļu muižas pavārs, ir kluss, lēns, sirsnīgs cilvēks. Blaumaņa māte ir pilnīgs pretskats tēvam – enerģiska, gudra, asprātīga, dzīvespriecīga. Māte ļoti mīl dzeju, zina daudz tautasdziesmu un sakāmvārdu. Viņa ir pirmais zēna kritiķis un māca viņam pareizu latviešu valodu. Blaumaņa dzīves apstākļi nav spoži, jo par mājām jāmaksā baronam liela rente.
Pēc kāda laiciņa Blaum...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

LV Vēsture 2210G (Atbildes pielikumā)

 Simbolika Kurš ir Latvijas valsts himnas autors (vārds, uzvārds)?*Kādā nozīmīgā pasākumā pirmo reizi publiski izpildīja Dievs, svētī Latviju!? 3. Ko simbolizē zelta saule zilā laukā

Литература (Русская) 19.07.2022

Задание 1. Метафоры Т. Толстой позволяют читателю пофантазировать, повспоминать, пофилософствовать. Из подчеркнутого предложения во втором фрагменте выпиши метафору и поясни ее образный смысл. И вот

Fizika mājasdarbs 07162202

  Uzdevums.   …. 2. uzdevums. ….. 4. uzdevums. F1=80N; l1=4 cm L2 =32 cm F2l2=F1l1 F2*32= 80*4 F2 = 80 x 4 / 32

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.