Runas analīze Valsts prezidenta Vējoņa uzruna  31 dec. 2018.g. gadu mijā

Šī prezidenta runa tika izvēlēta, jo gadu mija iedveš cilvēkiem cerības un prezidents ir tas, kas novel cilvēkiem gaidītus “brīnumus”.

Video var redzēt prezidenta svinīgo gājienu līdz Ziemassvētku eglei, kas norāda uz attiecīgo runas saturu. Pēc uzrunas satura tā ir vērtējama kā sirsnīga, kas adresēta “Mīļiem Latvijas ļaudīm un Latvijas draugiem” ! Te mēs varam saklausīt labus novēlējumus ģimenēm, novēlējumu valstij.

Apsveikuma runai ir loģisks virziens, labi strukturēta, pārliecinoša un ar loģisko nobeigumu. Prezidenta runas veids un stāja atbilst ieņemamam amatam. Prezidents skatās tieši ekrānā (tautai acīs) ar pārliecību.

Prezidenta apsveikuma runa sastāv no galvenajām struktūras daļām: ievads, pamatdaļa, atkāpe un  nobeigums.

Kā atkāpi no apsveikuma runas var atzīmēt apkopojumu par Karaļnamu novērtējumu attiecībā uz Latvijas sasniegumiem. Runā atzīmēts aicinājums: sasniegt vēl vairāk. Kā nobeigums ir apsveikums Latvijai Jaunajā gadā !

Prezidentam ir laba dikcij...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.