SABIEDRĪBAS SOCIĀLĀS UN POLITISKĀS TRANSFORMĀCIJAS LATVIJĀ 13. GADSIMTĀ

Satura radītājs
1. Sociālā un politiskā transformācija Latvijā 3
2. Jauno sociālo un politisko elementu ienākšana Latvijā 8
Secinājumi 14
Izmantotās literatūras un avotu saraksts 16
Sociālā un politiskā transformācija Latvijā
Līdz ar jaunām sociālām un politiskām struktūrām, kas ienāca Latvijā krusta karu sākumposmā līdzās iekarošanai, pakļaušanai un kristianizācijas aizsākumiem, vietējo sabiedrību organizācija netika pilnībā likvidēta un aizstāta ar viduslaiku sabiedrības struktūrām, turklāt Latvija nepieredzēja agrāro kolonizāciju, jo uz šo reģionu nemigrēja zemnieki no kristīgās Rietumu pasaules, kā tas bija noticis, piemēram, prūšu zemēs. Līdz ar to nenotika vietējo iedzīvotāju asimilācija, turklāt vairākos aspektos 13. gadsimtā konstatējama pēctecība no laika pirms misionāru un krustnešu ierašanās.
Jaunās varas un pārvaldes organizēšanas rezultātā krusta karu laikmeta sākumā centrālajā līmenī un pie militārstratēģiski un saimnieciski svarīgiem ūdensceļiem apdzīvotība jau 12. - 13....

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.