SAVAS PROFESIONĀLĀS IDENTITĀTES IZVĒRTĒŠANA

Savulaik esmu izpētījusi Jāņa Grestes (pedagoga, ģeologa, kultūras un muzeju darbinieka, kas ir dzimis 1876.gada 5.jūlijā ) atstāto pedagoģisko mantojumu. Mani apbūra viņa skatījums uz skolotāja darbu un pievilka šai profesijai.
Citu atziņu starpā man īpaši saistošs likās viņa novēlējums skolotājiem „[...] saglabājiet gaišu galvu, karstu sirdi, čaklas rokas un stingru mugurkaulu”, jo spēja nepārtraukti mācīties, ar degsmi un enerģiju ķerties klāt visām grūtībām, kas skolotāju sagaida” .
Citi pedagogu atzinumi koncentrē manu uzmanību uz to, ka skolotājiem jābūt laipniem, jānodrošina miers, saticība, savstarpējā sapratne skolā. Skola ir tā vieta, kur skolēns var atpūsties. Skolotājs ir dzīves pieredzējis cilvēks, kas ir apveltīts ar labu dvēseli un vislabākajiem nolūkiem veidot pasauli labāku […][1]
Skolotāja sūtība ir iedvesmot, radīt situācijas, kurās skolēns ne vien apgūst zinības, mācās pilnveidot dažādas prasmes, bet mācās arī attiecības – ar sevi, pasauli, līdzcilvēkiem. (E.Strazdi...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.