Selekcijas darbs Latvijā

Selekcijas darbs Latvijā

Kas ir selekcija?

Selekcija ir zinātnes nozare, kas izstrādā metodes, kā radīt jaunas un uzlabot esošās augu, dzīvnieku un mikroorganismu formas. Selekcijas darba rezultāts ir šķirne – īpatņu kopums, kuru mākslīgi radījis cilvēks un kurai piemīt tai raksturīgās iedzimstošās īpašības.
1.p

Kādus hibridizācijas veidus izmanto augu un dzīvnieku selekcijā?

Inbrīdings, autbrīdings un attālā hibridizācija.
1.p

Kas ir masveida izlase? Kas ir individuālā izlase?

Masveida izlase ir indivīdu novērtēšana pēc fenotipa (ārējā izskata, ražīguma, izturības pret slimībām, u.c.).
Individuālā izlase ir indivīdu novērtēšana pēc genotipa. No izejmateriāla izvēlas īpatņus, kurus vērtē pēc pēcnācēju īpašībām.
1.p

Kāda ir mikroorganismu selekcijas nozīme?

Mikroorganismu selekcijas rezultātā iegūst tādu baktēriju vai sēņu celmus, kurus var izmantot dažādu vielu, piemēram antibiotiku, enzīmu ražošanai.
1.p

Izskaidro jēdzienus:
Inbrīdings – tuvradniecisku īpatņu krustošana. To l...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.